piątek, 6 grudnia 2013

Rybowo, suplement.Zdjęcia zrobiłem w Rybowie pod koniec poprzedniej -  długiej zimy. W końcu jednak przyszła wiosna i nie było już pretekstu by te 3 zdjęcia tutaj umieścić. Dzisiaj jednak, co jakiś czas wyglądając za okno, widzę jak nieuchronnie zima wraca. Huragan Ksawery natęża się z minuty na minutę, wszystko jest już zasypane. Jutro mamy wreszcie wybrać się na 8. Biennale Fotografii do Poznania. Miejmy nadzieję, że przez najbliższe godziny Ksawery się uspokoi, nie narobi strat i bez problemu wsiądziemy do szynobusu.To jedyna ściana pałacu w Rybowie, która się jeszcze się trzyma. Podobno błąd został popełniony już na etapie budowy, użyto cegły kiepskiej jakości, która po latach prostu się rozsypuje a pałac po prostu znika.

 


Zdjęcie analogowe, skan Rossmann, 2013

W grudniu, w okienku muzycznym z prawej strony umieszczać będę kawałki mniej ambitne, za to z pozytywnym przesłaniem. Nie będą to świąteczne covery, przynajmniej do 20 grudnia. Na początek proponuję piosenkę Walking on the Milky Way (1996) brytyjskiego zespołu new-wave Orchestral Manoeuvres in the Dark albo po prostu OMD. Był to jeden z najczęściej granych w radio utworów zespołu, chociaż nigdy nie wszedł na brytyjską listę Top 10. Fragment utworu wykorzystany był w reklamie czekoladowego batonika Mars Milky Way z 1998 r., a  podczas występu w programie Top of the Pops piosenka wykonana była z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej.
W piosenkach OMD znajdujemy zarówno beatlesowskie harmonie jak i fascynacje muzyką elektroniczną - krautrockiem, jest to pop którego słuchania nie trzeba się wstydzić.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

..: Baltica :..

Czas nie istnieje (1)

Bałtyk, sierpień 2017. Skan negatywu 6x9 cm. Kodak Brownie Junior Six-20 Fizycy twierdzą, że czas  nie istnieja a matematycy, iż ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy