poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Nokiografie i publicystyka

Obrazki zimowe


Bohater poprzedniego artykułu, zmobilizował mnie do zrzucenia z karty telefonu, zimowych nokiografii oraz analogsów (z filmów od Rossmanna i u nich wywołanych). Są to różne miejsca, obiekty oraz przykłady naturalnej, malarskiej ekspresji artystycznej na murach i ścianach Suicide City z pierwszego kwartału 2013 r.Niektórzy twierdzą, że obsesyjnie wracam do pewnej tematyki, ale niemal każdy dzień przynosi coś nowego w tej dziedzinie. Ostatnio, kuriozalny list starosty, który w ostrych słowach domaga się  przywrócenia cenzury na ten temat. Pierwsza osoba w powiecie stanowczo zaprotestowała przeciwko ujawnianiu i opisywaniu w prasie kolejnych prób samobójczych. Wytłuszczone zdania brzmią: Za wszelka cenę trzeba unikać sensacyjnego rozgłosu w mediach wokół przypadków samobójstw. Informacje na ten temat trzeba ograniczyć do absolutnego minimum. Czekamy na kolejny krok, absolutny zakaz i srogie kary.
Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że list skierowany został do gazety, która dotąd (łagodnie mówiąc) raczej wspierała władze miejskie i powiatowe. 


Na koniec kolejna porcja graffiti i celnych napisów. Na pierwszym z nich widzimy trzeci już obraz od 2007 r., wykonany na tej samej ścianie.


 
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

..: Baltica :..

Czas nie istnieje (1)

Bałtyk, sierpień 2017. Skan negatywu 6x9 cm. Kodak Brownie Junior Six-20 Fizycy twierdzą, że czas  nie istnieja a matematycy, iż ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy