wtorek, 10 września 2013

Łekno 2013

Minione lato udało mi się jakoś przeżyć dzięki wieczornemu słuchaniu w radiowej Dwójce - na żywo - transmisji z Bayreuth i BBC Proms. Festiwal Wagnerowski miał 102 edycję na 200 lecie urodzin kompozytora. Nie wszystkie inscenizacje oper podobały się publiczności, często słychać było gwizdy, tupanie i buczenie zamiast braw.
Z kolei w programie tegorocznych Promsów było dużo Wagnera i Brittena a także polskich akcentów: Lutosławski, Panufnik, Penderecki, Szymanowski i Górecki. 3 Symfonię  (Henryka Mikołaja Góreckiego) wykonała Orkiestra Radia BBC a solistką była Ruby Hughes (sopran), polecam. Moje słuchanie zbiegło się z działaniami w ciemni i obie sprawy świetnie się uzupełniały. Na stronie BBC Proms można odsłuchać (a nawet obejrzeć) większość tegorocznych koncertów.
Gwiazdami ostatniej nocy Promsów 2013 w Royal Albert Hall byli  Joyce DiDonato - mezzosopranistka z Ameryki; Nigel Kennedy z Krakowa, Chór i Orkiestra Symfoniczna BBC pod dyr. Marin Alsop (po raz pierwszy finałowy koncert dyrygowała kobieta).
Na koniec, jak co roku, publiczność z zapałem wyśpiewała swoje pieśni patriotyczne w niezmienionej od lat kolejności: Rule, Britannia!, Elgara Pomp and Circumstance March (Land of Hope and Glory), Jerusalem Hymn brytyjski - tym razem w aranżacji Brittena. Zabawa jak co roku była przednia.

To już ostatni wywołany film z Łekna. Po kilkugodzinnym fotografowaniu mieszkańców zostało jeszcze kilka klatek aby uwiecznić autorów i sympatyków przedsięwzięcia. Mimo, że cały czas padało zdjęcia są dość słoneczne. Poniżej skany bezpośrednio ze stykówek 6x6 cm.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

..: Baltica :..

Czas nie istnieje (1)

Bałtyk, sierpień 2017. Skan negatywu 6x9 cm. Kodak Brownie Junior Six-20 Fizycy twierdzą, że czas  nie istnieja a matematycy, iż ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy