środa, 22 grudnia 2010

Motyw świąteczny w Magazynie LIFE


W potężnych archiwach Magazynu LIFE znaleźć można świąteczne zdjęcia "celebrytek" z dawnych lat (Marylin Monroe, Julie Christie, Liz Taylor i in.)
Niezwykle zasłużony dla fotografii Magazyn LIFE po raz pierwszy ukazał się w 1936 roku jako tygodnik. LIFE od 2007 r. ukazuje się tylko w internecie. Od samego wydawcy pisma postawili na nowe wtedy medium - fotoreportaż. Life publikował zdjęcia najlepszych fotografów świata. Dzięki wysokiemu poziomowi artystycznemu i świetnej poligrafii popularność tygodnika stale rosła. Wraz z popularnością rosło też archiwum zgromadzonych fotografii. Wiele z nich nigdy nie była drukowana i światło dzienne ujrzy dzięki współpracy magazynu z serwisem Google. Zdjęcia przedstawiają nie tylko słynne postacie i wydarzenia, ale też codzienność sprzed lat.
W internecie znaleźć ma się się darmowa, pełna kolekcja  (10 milionów) zdjęć magazynu. Do tej pory umieszczono tam ok 20% zdjęć.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

..: RAPID :..

Notatki z prowincji. Jeszcze mniejszy obrazek

SC, 13.04. 2016 (skan) Jakub Dziewit w drugiej części swojej książki Aparaty i obrazy. W stron kulturowej historii fotografii ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy