czwartek, 28 czerwca 2012

Dokumentacja codzienności. Flirt
 

Konsekwencją używania cyfrowej lustrzanki wyłącznie dom celów komercyjnych i edukacyjnych jest brak aktualnych zdjęć nadających się do umieszczania w tym miejscu. Fotografie oczywiście cały czas powstają (po co?) tylko analogowy proces technologiczny jest nieco dłuższy. Kilka już wywołanych filmów czeka na wykonanie pierwszych wglądówek. Może za kilka tygodni? Może w jakimś kontekście albo i bez? Dzisiaj zamieszczam więc zeskanowany, starszy materiał analogowy, który w wersji roboczej czekał już kilka tygodni na opublikowanie tutaj.
Niegdyś polska szkoła reportażu na pierwszym miejscu stawiała narrację, kilkoma ujęciami fotograf miał opowiedzieć historię. Takie podejście do tematu uczyło dyscypliny formalnej, myślenia skrótem, posługiwania się archetypem. Dzisiaj podejście jest nieco inne. Zresztą fotografia to nie literatura jak twierdzi mój znakomity kolega BB.
Powyższą fotograficzną etiudę mój analogowy aparat zarejestrował w Łosińcu (k. Skoków), w lecie 2006 r.  

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

..: Baltica :..

Czas nie istnieje (1)

Bałtyk, sierpień 2017. Skan negatywu 6x9 cm. Kodak Brownie Junior Six-20 Fizycy twierdzą, że czas  nie istnieja a matematycy, iż ...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy