W połowie naświetlony film for all occasions (Boots, Universal ISO 400 135/36 EXP DX). był załadowany - nie wiadomo przez kogo i kiedy - do niesprawnego aparatu kompaktowego, zakupionego w sklepie z używanymi angielskimi rzeczami. W połowie zeszłego roku film przełożyłem go do Olympusa Tripa i przez kilka tygodni naświetlałem codzienne zdarzenia rodzinne. Negatyw dołożyłem do koreksu z innymi filmami i wywołałem kilka dni temu, stara klisza nadawała się tylko do skanowania i do tego nie wszystkie klatki. Na razie nie udało się dojść kto naświetlił pierwsze 15 i kto uwieczniony został na zdjęciach ale wiadomo gdzie i kiedy zdjęcia były wykonane.
Pierwsze 5 kadrów to typowe zdjęcia rodzinne, widzimy na nim ładną kilkuletnią blondynkę podczas zabawy na osiedlowym (?) placu pod bacznym okiem mamy. Musiała być i trzecia osoba, może fotografujący tata albo dziadek z pierwszego zdjęcia, zrobionego na górnym pokładzie angielskiego autobusu?
Zagadka czasu i miejsca wyjaśnia się na kolejnych kadrach. Letni skwar, sądząc po strojach i świetle, zabudowa nakazuje nam domyślać się, że widzimy główną ulicę angielskiego miasta a flagi przywołują świąteczną atmosferę. Po co ci wszyscy ludzie wylegli na ulicę, na kogo czekają? Na czyją cześć wiwatują? Komu i czego gratulują?
Kiepski obiektyw aparatu plus ziarnistość kliszy sprawiają, że baner na autobusie jest trudny do rozszyfrowania ale domyśleć się można, że chodzi olimpijczyków z Aten, zwycięzców biegów na 800 i 1500 m. Kto w 2004 roku, w Atenach zdobył medale dla Anglii na tych dystansach? Odpowiedź jest tylko jedna - Kelly Holmes, triumfowała na obu tych dystansach. ---> https://youtu.be/VVxGnJb-lRE <--- a="">--->
Tonbridge, 125 High Street / Google Maps |
Musi to być jej rodzinna miejscowość albo miejsce gdzie mieszka czyli gdzieś w hrabstwie Kent. Ostatnia wskazówka jest na zdjęciu The Rose and Crown, pub, restauracja albo hotel z charakterystycznym wejściem - gankiem z kolumnami, na których opiera się daszek. Mapa Google znajduje 8 miejsc o tej nazwie. Interesujący nas hotel Pod Różą i koroną znajduje się w miejscowości Tonbridge przy High Street 125. Domy obok i po przeciwnej stronie ulicy również niewiele się zmieniły co widać na screenie z map Google.
Dwukrotna mistrzyni olimpijska z Aten (2004) w biegach na 800 i 1500 m. Brązowa medalistka olimpijska z Sydney (2000) na 800 m - Kelly Holmes urodziła się w 1970 r. w Pembury w hrabstwie Kent, mieszka w pobliskim Tonbridge.
Z powodzeniem startowała w mistrzostwach świata, zdobyła trzy medale: srebro na 1500 m i brąz na 800 m w Goeteborgu (1995) oraz srebro na 1500 m w Paryżu (2003). W halowych mistrzostwach świata zdobyła srebrny medal na dystansie 1500 m (Birmingham 2003), w mistrzostwach Europy srebro na 1500 m (Helsinki 1994) i brąz na 800 m (Monachium 2002). Za swój wyczyn w Atenach w 2005 r. została uznana przez BBC Sports Personality of the Year. W 2005 r. Królowa Elżbieta II odznaczyła ją Orderem Imperium Brytyjskiego i nadała tytuł szlachecki Dame*) co oznacza to samo co męski odpowiednik Sir; wtedy Kelly Holmes zrezygnowała z uprawiania lekkiej atletyki. Jest prezydentem Commonwealth Games England, była doradcą organizatorów Igrzysk Olimpijskich w 2012 roku. Jej książka, Just Go For It! okazała się sukcesem wydawniczym.
W 2016 roku była sportsmenka po raz pierwszy prowadziła Maraton Londyński a w 2017 r. w Tonbridge postawiono na jej cześć statuę, honoruje ona mistrzynię olimpijską Dame Kelly Holmes, która na rok przed olimpiadą w Atenach, doznała tak bardzo poważnej kontuzji, że jej start w Atenach wydawał się niemożliwy a kariera sportowa skończona.
------o------
Jest jeszcze 15 ujęcie, nie pasujące do żadnego z opisanych zestawów. Kadr skomponowany centralnie, niebiesko-zielona kolorystyka, jezioro żagle, deski, zawody? regaty? piknik? intymna chwila trójka ludzi na pierwszym planie... dla mnie wzruszający obrazek codzienności.
*) Dame – żeński ekwiwalent angielskiego tytułu honorowego Sir, który otrzymuje kobieta uhonorowana Orderem Łaźni, Orderem św. Michała i św. Jerzego, Orderem Wiktoriańskim lub Orderem Imperium Brytyjskiego w klasie "Dama Krzyża Wielkiego" lub "Dama Komandor". (źródło Wikipedia)
I like the helpful information you provide in your articles.
OdpowiedzUsuńI will bookmark your weblog and check again here regularly.
I'm quite sure I will learn a lot of new stuff right here!
Good luck for the next!
Thank you for the kind words :)
Usuń