wtorek, 24 maja 2011

Pamiątki PRL-u. Milicja Obywatelska.

Dostałem w prezencie album fotograficzny wydany w 1971 r. przez Wydawnictwo Artystyczne i Filmowe.  Tytuł tego okolicznościowego wydawnictwa brzmi: "Milicja Obywatelska. Album fotograficzny". Album wydany został w dość dużym nakładzie 7500 egzemplarzy. Zeskanowałem kilka zdjęć i umieszczam poniżej. Tym razem bez komentarza.„Coraz większego znaczenia w zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa nabierają organizacyjne formy współdzia­łania milicji ze społeczeństwem, a przede wszystkim - z li­czącą 380 000 członków organizacją ORMO, zrzeszającą gru­py specjalistyczne osób o określonych kwalifikacjach i kie­runkach zainteresowania, w tym młodzieżowe grupy ORMO. Często spotykamy ormowców w służbie porządkowej, w służ­bie ruchu, w pracy z nieletnimi. Są po prostu jednymi z nas pełniącymi istotne funkcje społeczne.” - fragment wstępu.

...i ORMO w akcji.

"Milicja Obywatelska. Album fotograficzny". Scenariusz i wybór zdjęć Zbigniew Gabiński i Władysław Krupka. Zdjęcia Z. Charchan, F. Majkowski, R. Tomaszewski oraz archiwa  redakcji "W służbie Narodu" i wydawnictwa ISKRY oraz agencji Centralnej Agencji Fotograficznej.
Nakład 7500 +243

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

..: Notatki z prowincji :..

Notatki z prowincji. Listy z Suicide City 1.

Świat się szybko zmienia, zmienia się internet, powoli zmienia się i ten blog. Od jakiegoś czasu staje się dla mnie - jak to kiedyś p...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwatorzy